top of page
Eugene Czolij.jpg

Евген Чолій

Почесний консул України в Монреалі

Евген Чолій є членом Палати адвокатів Квебеку з 1982 року та партнером «Лапуент Розенштейн Маршан Мелансон» (Lapointe Rosenstein Marchand Melançon), однієї з найбільших незалежних юридичних фірм у Квебеку. Його юридична практика включає корпоративні i комерційні судові процеси та справи неплатоспроможності і фінансової реструктуризації. Як професійний юрист виступає перед Верховним Судом Канади та перед судами Квебеку різних рівнів.


З 2012 року його включають до списку «Найкращі юристи в Канаді» (The Best Lawyers in Canada). Best Lawyers є одним з найдавніших та найбільш шанованих видань у сфері адвокатської професії.


З 2020 року є Почесним консулом України в Монреалі.


У 2016 році отримав звання доктора Honoris Causa Національного університету «Львівська політехніка», Україна, за внесок у просування інтересів України та її євроінтеграції.


У 2019 році отримав звання Почесного доктора Національного університету «Києво-Могилянська академія», Україна, за видатні досягнення як громадського провідника.


З 1993 року входить до Ради директорів Світового Конґресу Українців. Протягом 10 років, від 2008 до 2018 року, був Президентом Світового Конґресу Українців. У другій п’ятирічній каденції він, як Президент Світового Конґресу Українців, здійснив 147 міжнародних візитів до 51 країни, де мав 1 500 двостороннiх зустрічей з Ієрархами Церков та високопосадовцями урядів держав світу і міжнародних інституцій (таких, як ООН, ОБСЄ, Рада Європи, НАТО та ЄС), 160 виступів на офіційних заходах та 200 громадських зустрічей. У 2019 році був Головою Міжнародної місії Світового Конґресу Українців зі спостереження за президентськими і парламентськими виборами в Україні.
 

З 2019 року є Президентом Громадської організації «Україна-2050», неприбуткової організації, заснованої, щоб сприяти втіленню в життя за час одного покоління – до 2050 року – стратегії сталого розвитку України, як повністю незалежної, територіально цілісної, демократичної, реформованої та економічно конкурентоспроможної Європейської держави.
 

З 2019 року є Головою Ради директорів Києво-Могилянської фундації Канади, неприбуткової корпорації, яка підтримує Національний університет «Києво-Могилянська академія» в Україні та студентів українського походження, які навчаються у закладах вищої освіти у Канаді.
 

З 2004 року є членом Управи Української Народної Каси Дежарден у Монреалі (від 2006 до 2019 року був Президентом). З 2006 року є членом Ради директорів Української Кооперативної Ради Канади. З 2018 року є членом Консультаційного столу співпраці Східного Монреалю Федерації Кас Дежарден Квебеку, найбільшої кооперативної фінансової інституції в Канаді (від 2009 до 2018 року був членом Ради представників Східного Монреалю Федерації Кас Дежарден Квебеку).


З 1994 року входить до Ради директорів Конґресу Українців Канади (від 1998 до 2004 року був Президентом).
 

Отримав ряд нагород, у тому числі й Орден митрополита Андрея Шептицького – найвищу нагороду Української Греко-Католицької Церкви, Діамантову ювілейну медаль королеви Єлизавети II, Золоту ювілейну медаль королеви Єлизавети ІІ, Орден князя Ярослава Мудрого V ступеня, Орден України «За заслуги» ІІІ ступеня, Ювілейну медаль Президента України «25 років незалежності України», Медаль Національного олімпійського комітету України, Медаль св. Володимира Великого Світового Конґресу Українців та Шевченківську медаль Конґресу Українців Канади. 


Разом із дружиною Анною має трьох дітей – Меланію, Стефана і Софію – та двох онуків – Захара і Юлію.

Official Signing of the Agreement with the Honorary Consul of Ukraine in Montreal Eugene Czolij
Ukrainian Canadian Congress

Official Signing of the Agreement with the Honorary Consul of Ukraine in Montreal Eugene Czolij

bottom of page